روش های افزایش میزان مایع منی و اسپرم مردان

برخی افراد تصور می کنند بیشتر شدن میزان مایع منی باعث باروری بهتر می شود. در این پست روش هایی که باعث افزایش میزان مایع منی می شود را برایتان اماده کرده ایم. همچنین در این مطلب به مواردی که باعث کاهش میزان مایع منی می شود نیز اشاره شده است تا با دوری کردن از آنها باعث کاهش میزان اسپرم ها نشوید.

1- ترک سیگار
سیگار علاوه بر تمام مضراتی که دارد، مقدار اسپرم شما را کاهش میدهد.گاهی مقدار اسپرم افراد سیگاری حدود 22درصد کمتر از سایرین است.

2- لباس زیر راحت و گشاد بپوشید
علت اینکه بیضه ها درون کیسه ای خارج از بدن قرار دارند این است که باید دمای آنها چند درجه خنک تر از دمای بدن باشد. به همین خاطر پوشیدن لباس زیر و شورت تنگ که بیضه ها را به بدن شما می چسباند کار مناسبی نیست. اگر بتوانید بهتر است شبها لخت بخوابید.

3- تغذیه مناسب داشته باشید
بدون شک بعضی از غذاها روی تولید مایع منی اثر دارند. غذاهایی که چربی کم و کربوئیدرات و پروتئین فراوان دارند بعلاوه سبزیجات وغلات موجب تقویت منی میشوند. ورزش به همراه تغذیه سالم، باعث تضمین سلامتی شما میشود.

4- پرهیز از خود ارضائی
خودارضایی منجر به ایجاد عادت های بد جنسی و اعتیاد به خود ارضایی می شود و فرد در رابطه جنسی واقعی نمی تواند به رضایت جنسی برسد.

5- اجتناب از مصرف مشروبات الکلی
الکل به علت اثر روی کبد باعث افزایش سطح هورمون استروژن (هورمون زنانه) در بدن شده و کاهش میل جنسی و مقدار مایع منی را بدنبال دارد.

6- تمرین حرکات ورزشی کجل
هرچند این تمرینات اثری روی مقداراسپرم ندارد، ولی به کمک آن میتوانید قدرت پرتاب منی خود را بیشتر کنید و لذت بیشتری از انزال ببرید.

7- ویتامین ها و مکملهای غذایی
ماری ژوانا و بعضی داروها موجب کاهش اسپرم میشوند. در مقابل مکمل های غذایی طبیعی هم هستند که تولید منی را بیشتر میکنند. از جمله این موارد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کارنیتین:در گوشت قرمز و شیر وجود دارد.
فولیک اسید
آرژینین:در آجیل،کنجد،تخم مرغ و گوشت وجود دارد و تقویت کننده منی است.
ویتامین ای و سلنیوم: این دو ماده نیز باعث افزایش تولید منی میشوند.
مصرف داروی گیاهی آفرودیت نیز مفید میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *